Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - więcej...Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Nasza oferta

Przedszkole czynne jest od 7:00 do 18:00, z wyłączeniem świąt, dni ustawowo wolnych od pracy oraz wigilii.

Zapraszamy dzieci w wieku od 2 do 6 lat - realizujemy podstawy programowej MEN, oraz programy pracy dydaktycznej, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym.

  • Język angielski codziennie. Program jest specjalnie opracowanym modelem zajęć języka angielskiego opartego na naturalnym kontakcie nauczyciela i dziecka. Codzienne, naturalne sytuacje językowe, oraz baza zabaw i gier grupowych oraz piosenek.
  • Zajęcia plastyczne. W trakcie zajęć plastycznych dzieci mają okazję wykonywać prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Specyfika zajęć odbiega od zajęć plastycznych, które wykonywane są w ramach realizacji programu przedszkolnego, ponieważ założeniem jest, aby zainspirować dzieci do tworzenia prac przestrzennych i kreatywnych.
  • Zajęcia gimnastyczne. Gimnastyka ma na celu podniesienie sprawności fizycznej dziecka, kształtowanie prawidłowej postawy i koordynacji ruchowej. Zabawy ruchowe, ćwiczenia zręcznościowe oraz gry zespołowe są bardzo lubiane przez dzieci.
  • Zajęcia z rytmiki. Dzieci bawią się z muzyką poprzez śpiew, taniec, opowieści ruchowe, grę na prostych instrumentach. Zajęcia uwrażliwiają maluchy na otaczające je dźwięki, pozwalają na samodzielne gromadzenie doświadczeń ruchowych, aktywne słuchanie, przeżywanie i tworzenie muzyki.
  • Zajęcia z logopedą. Zajęcia fakultatywne prowadzone są przez logopedę. Podczas zajęć zwracana jest szczególna uwaga na prawidłowe wykonywanie ćwiczeń artykulacyjnych, dbanie o prawidłowe wymawianie głosek, wykonywanie ćwiczeń oddechowych poprzez zabawę. Jest możliwość zajęć indywidualnych, jeżeli są wskazania do pracy z dzieckiem.
  • Zajęcia przyrodnicze. Dzieci mają okazję obcować z przyrodą w sposób namacalny. W okresie jesiennym i wiosennym sadzimy drzewka, nasionka i roślinki a następnie dbamy o nie. Dzieci uczestniczą w różnych zabawach o charakterze sprawnościowym, które skłaniają je do ruchu na świeżym powietrzu.
  • Zajęcia kulturoznawcze. Dodatkowe zajęcia do wyboru: koncert lub teatrzyk, spotkanie z ciekawymi osobami, przyjęcia okolicznościowe
  • Fakultatywne zajęcia z jednym z lektorów języków obcych (innych niż angielski)
  • zajęcia kulinarne.
  • zajęcia z elementami muzykoterapii

Na życzenie rodziców organizujemy zajęcia dodatkowe.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania dotyczące szczegółów oferty telefonicznie lub mailowo

789155145
pysiowakraina@wp.pl